Na svých slovech trvám

Pan redaktor Pokorný ve svém článku Mrazicí berla náměstka Šulce (Respekt č. 6/2003) dobře vystihl zašmodrchanou situaci kolem nájemného. Přesto cítím povinnost uvést jedno jeho tvrzení do souladu se skutečností. Ve třetím sloupci textu jsem správně citován: „Před pár dny jsem tady měl představitele Tábora a Mladé Boleslavi a ti mi řekli: Růst nájemného nepotřebujeme, my už si vystačíme.“ Bohužel hned vzápětí jsem výslovně obviněn ze lži, když se Marek Pokorný odvolává na svůj „kontrolní“ telefonát se starosty obou zmiňovaných měst, kteří však mnou řečené jednoznačně popírají. Rád bych proto ještě jednou čtenářům připomněl, že na svých slovech „před pár dny jsem měl u sebe v kanceláři představitele Tábora a Mladé Boleslavi a ti mi řekli: Růst nájemného nepotřebujeme, my už si vystačíme“ trvám. Byli to konkrétně místostarosta Tábora Jan Babor a náměstek primátora Mladé Boleslavi Petr Kadaník. Tedy sice až „druzí“ lidé z těchto radnic, ale právě ti, kteří mají na starosti městské bytové hospodářství.

Jaroslav Šulc, náměstek ministra financí

Ministerstvo se ohání něčím, co neexistuje

Stále více lidí je vtahováno do polemiky o nájemném. Málokdo však tuší, že tvrzení, kterými nás zásobují někteří státní úředníci, jsou nepravdivá. Názornou ukázkou jsou výroky představitele…

v08.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte