Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Kaleidoskop

Rozporů mezi Evropou a Amerikou přibývá i na internetu. K nejnovějším patří spam, nevyžádaná elektronická pošta. Spojené státy chtějí v této oblasti liberálnější legislativu, Evropská unie restriktivní. Spammeři, kteří za peníze rozesílají reklamní nabídky milionům lidí, ignorují jedny i druhé. Bude-li třeba, odstěhují se virtuálně do Ruska, na Fidži a za dvacet třicet let klidně i na Měsíc. Rozdíly v nevymahatelných zákonech proto vzrušují jen politiky. Podle komisaře EU pro informační technologie Erkki Liikanena se v dohledné době dostane do ostrého střetu evropská a americká legislativa týkající se spamu. Podstata věci je v tom, že direktivy EU doporučují „opt-in“ přístup (dostávám jen to, k čemu se přihlásím), zatímco američtí zákonodárci pod tlakem domácí počítačové lobby, v níž má v této věci hlavní slovo AOL a Microsoft, prosazují „opt-out“ (dostávám vše, od čeho se neodhlásím). Liikanen uvedl, že do konce října 2003 musí členské země EU ve svém právu zakázat rozesílání e-mailového spamu, SMS nebo jiných elektronických zpráv bez předchozího souhlasu příjemce. To je jistě pěkné: škoda, že pan komisař také neuvedl, jak se dodržování takových zákonů bude vymáhat.

•••

Podle analytické společnosti Gartner vzrostl v USA během posledního roku počet zločinů založených na krádeži identity o 79 %. Základním typem takového zločinu je zneužití čísla cizích dokladů (řidičský průkaz, kreditní karta) k získání kreditu u banky…

v34.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte