Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Hrubá záplata v Jakartě

Pohrozí-li teroristé dalším útokem, pokud budou souzeni jejich kumpáni, jak se zachovat? To je otázka do pranice. Ani osvědčená poučka, že teroristům se zásadně neustupuje, se tady neuplatňuje tak striktně. Přesto Indonésie, která byla před tuto otázku postavena právě minulý týden, nezaváhala.

V době, kdy v zemi začínal soudní proces s chycenými strůjci loňské tragédie z ostrova Bali (202 mrtvých po sebevražedném atentátu na hotel v letovisku Kuta), se přímo v metropoli Jakartě odehrál útok velmi podobný. Minulé úterý před hotel Marriott, oblíbený mezi západními turisty i diplomaty, přijel náklaďák plný výbušnin a po detonaci zůstalo v troskách 14 mrtvých a na 150 zraněných. Indonéské úřady naznačily, že zřejmě jde o dílo organizace Džamá Islamíja, místní odnože Al Kajdy, která chce překazit zmíněný proces. Nicméně už ve čtvrtek byl k trestu smrti odsouzen Amrozí bin Nurhasjím, jeden z inspirátorů tragédie na Bali, člověk, který dodal útočníkovi auto, sám přezdívaný „smějící se terorista“. Usmíval se i při vynášení rozsudku, ale když se doslechl o trestu smrti, podle agentur mu ztvrdly rysy.

Nechme teď stranou, je-li indonéská justice skutečně nezávislá, nebo jen plní zadání politiků. Jisté je, že se nezalekla teroristické hrozby ani po její realizaci. Těžko také posoudit, zda viceprezident Hamza Haz, který se ještě před pár lety osobně setkával s Usámou bin Ládinem, od té doby prozřel. Jisté však je, že indonéská vláda stojí v rámci…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte