Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Premiér asi neví, o čem mluví

Ministerský předseda v rozhovoru pro Respekt (Když se mi něco nezdá, nejedu, Respekt č. 31/2003) komentuje spor, zda obnovit bourání severočeských vesnic kvůli uhelným dolům slovy, že „těžební limity podle zákona přecházejí do pravomoci krajů a vláda je nemůže přímo ovlivňovat, jednání se odehrávají mezi krajem, báňským úřadem a ministerstvem životního prostředí“. Při vší úctě: Vladimír Špidla buď neví, o čem mluví, nebo si prostě vymýšlí.

Neexistuje žádný zákon, který by takzvané územní ekologické limity, jež obce chrání před povrchovou těžbou, převedl do kompetence krajů (či kohokoli jiného). Hranice těžby platí a budou platit, dokud většina ministrů nezvedne ruku pro výslovný návrh tuto ochranu zrušit. Verdikt je beze zbytku v pravomoci vlády. Odpovědnosti za rozhodnutí, zda cestu dalšímu bourání vesnic kvůli uhelným dolům otevře či nikoli, premiéra ani sebevětší přání odsunout tento problém na někoho jiného nezbaví.

Vojtěch Kotecký, Hnutí Duha

Jak jsem Kadlece zažil já

Rád bych komentoval vyjádření ing. Tomáše Kadlece (Jsem prověřen, Respekt č. 30/2003), bývalého ředitele Národního bezpečnostního úřadu, že je držitelem osvědčení pro styk s utajovanými skutečnostmi nejvyššího stupně „Přísně tajné“. Ing. Kadlec ovšem nedodává, že…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte