Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Ani inspektoři nesmí jezdit opilí

mobrazek_1093.gif
mobrazek_1093.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1093.jpeg
Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

V Respektu č. 27/2003 byl uveřejněn článek Inspektoři vnitra mohou jezdit opilí. Po jeho prostudování jsem zjistil, že obsahuje informace, které popisují případ zavádějícím způsobem a nerespektují účinnou právní úpravu, podle níž jsem při rozhodování postupoval.

Alkohol se zatím neprokázal

Pan Antonín Boskovic, o jehož nehodě je v článku řeč, pracoval ve služebním poměru u Armády ČR a Policie ČR sedmnáct let, z toho na Inspekci ministra vnitra dva roky. Jeho služební poměr skončil uvolněním podle par. 105 zákona č. 186/1992 Sb., o služebním poměru příslušníků Policie ČR, dnem 30. dubna 2003. Tento postup je naprosto v souladu s účinnou právní úpravou, neboť policista musí být uvolněn ze služebního poměru, jestliže o to požádá. I když s jeho žádostí služební funkcionář nesouhlasí, služební poměr skončí uplynutím dvouměsíční lhůty. Běh této lhůty nelze zastavit ani postavením policisty mimo službu. K jeho okamžitému propuštění nebyly právní důvody.

Žádosti pana Boskovice o uvolnění předcházela jím zaviněná dopravní nehoda. Při vyšetřování nehody odmítl podstoupit dechovou zkoušku a odběr krve, lékařskému vyšetření se však podrobil. Dosavadním šetřením nebylo prokázáno, že vozidlo řídil po požití alkoholu. Krátce po nehodě se na místo dostavil zástupce vedoucího oddělení, na kterém byl pan…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte