Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Připomeňme si

Podezřelá předlistopadová minulost nakonec přece jen zlomila vaz muži, přes kterého tady policie a tajné služby až dosud organizovaly většinu odposlechů v Česku. Tomáš Boubelík je odvolán z funkce šéfa úseku bezpečnosti polostátního Českého Telecomu. Do firmy jej už za totality v osmdesátých letech poslala armáda s úkolem dohlížet zde na spolupráci s tehdejšími vojenskými tajnými službami. Posledních 5 let pracoval v Telecomu na strategickém místě, které svému držiteli zaručuje detailní informace o tom, kdo tady je či v nejbližší budoucnosti bude odposloucháván, a jestli se na jeho telefon napíchla policie, BIS nebo vojáci. Teď jej střídá bývalý náměstek policejního prezidenta Miroslav Antl. Jeho jmenování vzbudilo rozruch: jednak jde o člověka, který musel od policie odejít kvůli opilecké autohavárii, a za druhé je Antl muž, který se netají svou příchylností k ministru vnitra Stanislavu Grossovi. Ten také podle informací Respektu Antlovo jmenování prosadil u šéfa Telecomu Gabriela Berdára.

Ministrův tah by měl logiku: díky Antlovi může být totiž napříště informován o tom, zda některý z jeho hovorů nebyl napíchnutý a kdo všechno a proč je odposloucháván. To může být pro Grosse důležité zvláště poté, co unikla na veřejnost informace, že kvůli nočnímu telefonátu podnikatele Andreje Babiše (policie se o něj zajímá v souvislosti s možným porušením zákona při ovládnutí jednoho z nejvýznamnějších tuzemských podniků Lovochemie) se na seznam odposlouchaných stanic dostalo…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1683
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte