Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Bambas musí pryč

Představme si, že se zdejší školáci několik let výrazně zhoršují v počtech i literatuře a ministr školství to na mikrofon blahosklonně vysvětluje: „České děti jsou holt líné a hloupé. Naši učitelé s tím nemohou nic dělat.“ Nemožné a nehorázné? Jistě, ale právě takové vysvětlení už dlouho a neochvějně dopřává občanům šéf dopravní policie Zdeněk Bambas, je-li tázán na vzrůstající počty mrtvol na českých silnících. Že od zavedení přednosti chodců umírá na přechodech čtyřikrát víc lidí? Že za posledních pět let vzrostl počet nehod o třicet procent? Že za první první půlrok se letos vybouralo o pět tisíc Čechů víc než za stejné období loni? „Je to nevychovanost řidičů, která vyplývá z nedostatečných možností sankcí,“ zní univerzální vysvětlení Zdeňka Bambase. Naposledy ho zopakoval minulý týden s obligátním dovětkem, že policie víc dělat nemůže. Čeští strážci silnic ale nemají na evropské poměry nijak zvlášť okleštěné pravomoci. Platí si občané Zdeňka Bambase proto, aby jim vyprávěl, že nemůže nic dělat? Jeho parádním kouskem se stalo zdůvodnění smrtelných karambolů na přechodech mj. tím, že „chodci skáčou řidičům bez rozmyslu pod kola“. Strážníka, který přepadenému občanovi sdělí, že kdo chodí v noci ven, nemá se co divit, jsme tu opravdu ještě neměli.

Nebezpečná jízda automobilem stála od roku 1993 život víc než 14 000 lidí a dokázala by vymazat z mapy například Jičín. Kdyby 23 lidí, kteří zahynuli na silnici za jediný červencový…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1535
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte