mobrazek_70.gif
mobrazek_70.gif • Autor: Respekt

vobrazek_70.jpeg
Fotografie: Ještě se v Senátu neohřál a už své kolegy pěkně prohání. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Ředitel TV Nova Vladimír Železný si může připsat první úspěch v politické funkci senátora. Podařilo se mu dosáhnout toho, že horní komora prodloužila debatu o jeho vydání do rukou policie. Ta Železného už dva roky stíhá za daňové podvody a poškozování věřitele a zakončení práce se teď postavila do cesty imunita. Senátoři až dosud většinou prohlašovali, že Železného samozřejmě spravedlnosti vydají, ale když došlo na lámání chleba, rozhodl se mandátní a imunitní výbor své rozhodnutí odložit – zatím o týden.

Postupujme obezřetně

Senát měl už na svém čtvrtečním zasedání rozhodnout o tom, zda zbaví imunity jednoho z nejvlivnějších mužů v zemi a vystaví ho tak možnému postihu za poškozování věřitele a krácení daní. Železný ovšem prozatím vyvázl. K věci se totiž zatím nevyjádřil mandátový a imunitní výbor, bez jehož výroku nemůže rozhodnout ani plénum. A jaký měli členové výboru ke svému mlčení důvod?

Na prvním místě se hovoří o zatoulané pozvánce na zasedání výboru. Ze Senátu odešla na ředitelovu trvalou adresu, Železný ale tvrdí, že ji do ruky nedostal. Takže na úterním jednání chyběl, což mu prý vzalo šanci dostatečně se obhájit. „Je to hloupost. Schválně se tomu jednání vyhýbá,“ komentuje ředitelův postup předseda senátního klubu lidovců Josef Kaňa, ale jiní senátoři a senátorky jsou opatrnější. „Nikdo mu neprokáže, že je to výmluva, takže jsme mu…

v03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte