A co lékaři?

Respekt přinesl v minulém vydání obsáhlý text o velmi nechutné záležitosti, totiž o neschopnosti české justice postavit před soud Aloise Grebeníčka – katana, kterého oběti, jež jeho řádění přežily, usvědčují z hrůzných zvěrstev (Případ umírajícího kata, Respekt č. 27/2003). Při debatě o celém případu však podle mého názoru zůstává jaksi stranou pozornosti jedna významná stránka věci: chování lékařů, kteří svými „omluvenkami“ umožňují soudkyni Veselé donekonečna odkládat jednání. Jsou opravdu přesvědčeni, že soudruh Grebeníček starší je na tom už léta zdravotně tak špatně, že nemůže absolvovat absolutně žádné soudní jednání, ani pod dohledem lékaře? Zajímalo by mě, zda by byli ochotni něco takového říci do očí obětem Grebeníčkova mučení. Lékaři žárlivě střeží své výsadní postavení ve společnosti, účinkování některých jejich kolegů v této kauze však na prestiži lékařskému stavu bohužel nepřidává.

Jan Pšenička, Praha

Nových otců přibývá

V Respektu č. 25/2003 mě zaujal titulní článek Nový otec dítě nebije. Stojí snad za doplnění, že „noví“ otcové se nejen o své děti zajímají už od miminkovského věku, ale že přibývá i mužů, kteří se po rozvodu nespokojí s dnes nejvíce rozšířeným a zaběhaným modelem styku s dítětem: jedenkrát za dva týdny na víkend a jednou…

v28.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte