Respektu se podařilo získat další neoficiální informaci na téma pražského pobytu teroristy Muhammada Atty. Jak známo, pozdější vůdce hrůzného útoku na Spojené státy přijel 2. června 2000 do Prahy ranním autobusem z německého Frankfurtu. To je potvrzeno a ověřeno policejními i zpravodajskými zdroji. O 24 hodin později odletěl do amerického Newarku. Tajné služby dodnes v kusých a neoficiálně „pouštěných“ zprávách tvrdily, že netuší, jak, kde a s kým Atta oněch 24 hodin strávil. Jak Respektu prozradily zdroje blízké Bezpečnostní a informační službě, mapa teroristova pražského pobytu je však nyní o něco přesnější.

Po příjezdu na autobusové nádraží Florenc prý Atta navštívil nedalekou hernu Panok a sešel se tam s dvěma dalšími Araby. „Nevíme to úplně jistě, je to prostě další informace od jednoho z našich agentů. Nesedí tam jedna věc. Atta byl radikální muslim, podle svědectví lidí z Německa, kde žil, nechodil ani do restaurací, natož do hazardních heren. Na druhou stranu – herna je umístěna přesně proti východu z autobusového nádraží, nedá se přehlédnout, takže je to ideální místo na setkání pro toho, kdo nezná Prahu,“ říká důstojník tajné služby. Ani tato zpráva ale nepotvrzuje podezření, že Atta se na území České republiky setkal s agenty irácké tajné služby, tedy ani fakt, že by se režim Saddáma Husajna nějak podílel na teroristických útocích z 11. září. Ale vzbuzuje aspoň naději, že tajné služby něco dělají.

O Attovi a jeho…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte