Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

ODS v sedle

Více občanští, zelení, nezávislí, než socialističtí a křesťanští. Takoví jsou lidé, kteří se účastnili voleb do Senátu a obecních zastupitelstev o minulém víkendu. Výsledek vypovídá o smýšlení pouhé třetiny zdejších občanů, ostatní neměli na cestu do volebních místností čas. Velkou změnu volby nepřinesly, rozdané karty ale veřejnou scénu jistě uklidní. Hledat správného politika dnes není snadná práce a o to více potěší, že pokus minulých dnů naznačil nové možnosti.

obrazek_3589.jpeg • Autor: Respekt
obrazek_3589.jpeg • Autor: Respekt

Více občanští, zelení, nezávislí, než socialističtí a křesťanští. Takoví jsou lidé, kteří se účastnili voleb do Senátu a obecních zastupitelstev o minulém víkendu. Výsledek vypovídá o smýšlení pouhé třetiny zdejších občanů, ostatní neměli na cestu do volebních místností čas. Velkou změnu volby nepřinesly, rozdané karty ale veřejnou scénu jistě uklidní. Hledat správného politika dnes není snadná práce a o to více potěší, že pokus minulých dnů naznačil nové možnosti.

ODS – strana regionů

Z parlamentních stran se může radovat jediná ODS a překonat tak depresi z prohraných voleb do sněmovny. Klausova strana se tentokrát nestala obětí druhého kola senátních voleb a v horní komoře parlamentu získala nejvíc, devět mandátů. Občanským demokratům zřejmě pomohli pravicoví voliči, kteří přitom nejsou jejich skalními stoupenci. Takovou přízeň zřejmě ulehčila vidina odchodu Václava Klause a především nekonfrontační kampaň. ODS také využila krize Unie svobody a lidovců. Jejich kandidáti se dostali do druhého kola v tak málo případech, že už nemohli těžit z pravicových či středových hlasů těch, kdo ODS nemají rádi. Ve dvou obvodech – Praze 1 a Brně – ale zastoupily lidovce a unionisty neparlamentní strany, ve dvou – Plzeň, Uherské Hradiště – to pak zvládli sami. Kandidáti ODS uspěli ve druhém kole zpravidla proti soupeřům z levice, přesto s ČSSD prohráli vedle Pelhřimova, Strakonic a Kladna i v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.