Počítačový veletrh Invex měl letos novou hlavní hvězdu. Ani nadaný programátor, ani špičkový manažer, ale kupodivu politik na sebe strhl většinu pozornosti médií i odborné veřejnosti. Ministr Vladimír Mlynář byl na největším českém setkání lidí od počítačů vidět všude, dokonce převzal cenu za událost roku, za niž prohlásili počítačoví experti právě chystané zřízení jeho ministerstva pro informatiku. Tím uvedli jinak suverénního Mlynáře do rozpaků. Cena za dosud neexistující úřad je mírně řečeno neobvyklá, tolik nadšení pro aktivity státu ze strany úspěšných podnikatelů a manažerů rovněž překvapí. Je to oprávněná důvěra?

Víc odvahy, prosím

„Před vládou, jejímž jsem členem, stojí čtyři velmi významné politické výzvy. Za čtyři roky chceme dosáhnout toho, aby alespoň čtvrtina nejdůležitějších agend veřejné správy byla přístupná dálkovým způsobem, tedy s využitím informačních a komunikačních technologií. Chceme, aby česká společnost byla jakýmsi lídrem střední Evropy v oblasti e-governmentu,“ řekl Mlynář na Invexu. K dalším cílům podle něj patří IT gramotnost alespoň padesáti procent obyvatel, zvýšení podílu elektronického obchodu na HDP a vytvoření skutečně liberálního telekomunikačního prostředí. Jsou to hodně obecné priority, postavené tak, že nepůjdou dobře kontrolovat. O e-governmentu mluvil už Březina, liberalizovaný telekomunikační trh zaručuje na papíře i nynější zákon. IT gramotnost - co to je? Podle Mlynářovy definice schopnost používat…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte