Sněmovna odvolala Prezidium Fondu národního majetku, vyměnila dvě místa v dozorčí radě České konsolidační agentury. Zároveň odložila jednání o osudu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady pro Českou televizi. Ve Fondu národního majetku dosáhl ministr financí Bohuslav Sobotka toho, co měl v úmyslu. Odvolat neposlušné prezidium a navrhnout do něj své lidi. Pokud jde o Českou konsolidační agenturu, vyhrála také vláda. Odvolat jednoho poslance ODS a poté zvolit sociálního demokrata a unionistu stačí na ovládnutí konsolidační agentury vládní většinou. Úspěch kazí přílišná opatrnost. Dosavadní neprůhledné chování agentury, řízené - personálně příliš nezměněnou - dozorčí radou může pokračovat. Není jisté, že agentura změní korupční styl prodeje státních dluhů. Pak by vláda prohrála. Na mediální rady si koaliční poslanci netroufli, protože si nebyli jisti většinou. V posledních dnech se ale na společném postupu shodli sociálnědemokratičtí poslanci, a pokud přemluví lidovce vedené mediálním expertem Jaromírem Talířem, lze očekávat výměnu na příští schůzi. Nad prací obou rad se vznáší vlastně už jediná pochybnost, zda totiž působí víc českou nebo mezinárodní ostudu. Pokud budou svrženy, poslanci se tak nemusí bát, že je někdo ze soudných žurnalistů obviní z nepřípustných zásahů do svobody médií. Spíše pokud to neudělají, tak budou v podezření, že se nechali podplatit mocnými televizními magnáty.

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3018

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte