Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Sexmise

Ať už kvóty ministra Špidly ženy diskriminují pozitivně či nikoli, jisté je, že jeho nápad jim pomoci vyvolal pořádný rozruch. Když už nic, o ženské problematice se mluví, píše a vedou se o ní spory. Jenomže se při tom všem zapomnělo na muže. I jim by se mělo v některých oblastech stranit. Alespoň o jedné vím určitě: „Muži do škol“, chce se mi křičet pokaždé, když mám něco společného s touto neprodyšnou institucí. Vysloužila jsem si svého času trochu nedobrovolně nálepku „ženská spisovatelka“, pravda je, že téma postavení a práva žen v naší společnosti mě zajímá a trápí. Měla bych tedy jásat: ejhle místo, kde ženský prvek tak pěkně triumfuje. Nejásám. Ve školách totiž převažuje ženskost v tom nejhorším slova smyslu. Ženskost úřednická, malicherná a policajtská, ona ženskost, projevující se tím, že její nositelky mají doma vzorně navaříno, napečíno a naleštíno. A ta je podle mého názoru nebezpečná lidstvu (a tomu nedorostlému obzvlášť). Proto mě před časem zaujala zpráva z Bystřice u Benešova, kde rodiče, shodou okolností oba učitelé, odmítají posílat své dítě do školy. Manželé Ornstovi tím prý riskují vězení: pokud nepředloží lékařem potvrzený papír, že jejich dítě má právo na odklad školní docházky, hrozí jim pokuta. V případě, že ji nezaplatí, mohou skončit na dva roky ve vězení a jejich děti v ústavu. Tito lidé nejsou příslušníky žádné sekty. Prostě jim osud jejich osmiletého synka leží na srdci tolik, že toto riziko v jeho zájmu podstupují. Oprávněně se domnívají,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.