Kdo to má stále číst?

Ačkoli do novin normálně nepíšu, nemůžu si tentokráte odpustit alespoň stručnou reakci na nekončící polemiky Ivana Breziny s armádou ekologů a „ekologistů“ (viz jejich poslední mediální přestřelka v Respektech č. 29,30,3134). Zkraje se mi zdálo, že taková debata má smysl, ale poslední příspěvky (či spíše výkřiky) už mi jej moc nedávají. Neuvěřitelné mi přijdou především texty Ivana Breziny, který neustává ve vaření guláše výborně smíchaného z přesných faktů a absolutních demagogií (srovnávat nebezpečnost pesticidů s přemnožením slimáků je opravdu absurdní, a to nemluvím o tom, že přemnožení není „letošní“, jak píše pan Brezina, ale dlouhodobější). Také z obranných reakcí ekologů se pozvolna vytrácejí argumenty a jejich texty taktéž dost často citují jen ty „správné“ studie. Z mého pohledu pokračování takové debaty postrádá smysl, a velmi bych proto uvítal, kdyby Respekt ve věci životního prostředí věnoval prostor jiným, méně omšelým tématům a autorům.

David Svoboda, Praha

Jak obnovit neobnovitelné

Potěšil mě článek Jaroslava Spurného, který věnoval zpětnou pozornost současnému stavu železničních tratí poškozených při povodních v roce 1997 (

36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte