Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

V zajetí rytmu

Zájem o taneční hudbu se v Česku poslední dobou drží ve stejném pásmu. Takové je resumé minulý týden skončeného mamutího festivalu Open Air Field na Probošťských jezerech poblíž hlavního města. Není to sice úplně šokující zpráva, ale svůj význam má. Taneční scéna v ČR během poslední dekády prodělala bouřlivý vývoj. Zprvu okrajový žánr postupně pronikl do obecného podvědomí. Ruku v ruce se zvyšujícím se úspěchem původně pokoutních parties se objevili silní sponzoři, promotéři, byznysmeni i samotní hráči na gramofony začali pracovat na osvědčeném principu a jako už tolikrát předtím se jim postupně podařilo posunout podzemní kulturu do centra zájmu celé jedné generace. Dnes se konfrontaci se světem blyštivých flitrů, energy drinků nebo „vysmátých“ mládežníků nevyhne prakticky nikdo. Mnozí „vinyloví jezdci“ si už dávno osvojili zábavy, proti nimž se původně vymezovali, a okázalé oblečení, luxusní automobily i soukromé tryskáče se staly běžnou rutinou. Poslední český Open Air Field tedy návštěvníkům především nabídl možnost prohlédnout si, jak funguje mašinerie klubové scény a jestli se náhodou nemění v nudný diktát.

Bahenní lázeň

Největší akce svého druhu u nás si vydobyla ostruhy už v předešlých dvou ročnících. Desítky tisíc návštěvníků by mohly vyprávět o probdělých nocích a energii vybuzené do míry, která znemožňuje opustit areál brandýského letiště i s vycházejícím sluncem. Vzhledem ke zkušenostem z předchozích let bylo matadorům jasné, že s…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.