Vadí nám, že se vina hází na Svobodnou Evropu

Mrzí nás, že kauza e-mailů, odesílaných údajně z počítače kolegy Kubička, nebyla dosud vyšetřena. Ale proč píšete v posledním vydání Respektu, že „tato redakce sídlí v osamělé, střežené vile. Je prakticky vyloučeno, aby někdo zvenčí odeslal ze zdejšího počítače v různých dnech pět e-mailů“? 1) Naznačujete, že dva až tři lidé většinou důchodového věku sedící na vrátnici (mnozí z vás naši vilu navštívili) mají co do činění s bezpečností naší počítačové sítě? 2) Kde jste vzali, že je prakticky vyloučeno, aby se na celé věci podílel někdo zvenčí? 3) Co znamená to slovo „prakticky“? Teoreticky by to šlo? Prakticky pak také. Nebo ne? Štve nás, že se vina háže především na Svobodnou Evropu. Přestože není důkazů o Kubičkově vině ani nevině, pracuje tu spousta slušných lidí, které celá kauza a články o ní poškozují. Hodláte-li se věci i nadále věnovat, budeme jedině rády, když pomůžete mediálním tlakem případ vyšetřit. Nám se to jako zaměstnancům bude dělat dost těžko. Stěží můžeme udělat nezávislý rozhovor s Kubičkem, jeho kolegy či kýmkoli jiným od policie či z Českého rozhlasu na Vinohradské. Nicméně - z informací od pár počítačových odborníků, které jsme kontaktovaly, vyplývá, že samozřejmě jde (a dokonce relativně velmi snadno) nabourat se do počítače zvenčí a hodit to třeba na Radko Kubička. Naše počítače nejsou mimochodem ani zaheslované.

26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte