Respekt poškodil ODA

Zaráží mne, že šéfredaktor tak prestižního týdeníku, jako je Respekt, nebere na vědomí existenci ODA jako parlamentní strany. Ve svém komentáři nazvaném Šestý smysl (Respekt č. 23/2002) píše na téma stíhaček: “Pevný postoj jejich senátorů (rozuměj ODS) podpořený kolegy z Unie svobody zabránil neprůhlednému a jinak než korupcí těžko vysvětlitelnému nákupu nepotřebných stíhaček…” Zajisté přitom Petr Holub ví, že senátní klub US-ODA se skládá z osmi senátorů zvolených za US a osmi senátorů zvolených za ODA. Pro zamítnutí nákupu hlasovali tři senátoři US a sedm senátorů ODA.

Dokonce i ČT, Nova a Prima, které ODA rozhodně nefandí, považují předsedu ODA, senátora Žantovského, za hlavního odpůrce tohoto nákupu. Neprofesionální postoj Petra Holuba poškozuje ODA před nastávajícími volbami.

Zdeněk Pavelka, tiskový mluvčí ODA

Pouze zprostředkovávat směnu

Pan Šaroch v článku o deflačním strašáku (Strach ze zapomenutého slova, Respekt č. 21/2002) pochválil centrální banky za to, jak zvládají boj s inflací, a pohrozil deflačním strašákem, kterého bychom se měli jaksi bát. Zdá se, že pan Šaroch, garant hned několika předmětů katedry hospodářské politiky na VŠE, prezentoval, že jsou mu naprosto cizí pojmy jako peníze, inflace, deflace, úroková míra a mj. neví, jakým…

24.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte