Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Posseltovo gesto

Poprosit o odpuštění je gesto, které Češi znají leda z obrázků papeže, omlouvajícího se za katolické násilí nad protestanty, či z obrázků německého prezidenta Johannese Raua, omlouvajícího se obětem nacistického nuceného nasazení. Nyní podobná slova poprvé zazněla i zde. Pronesl je Bernd Posselt, předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení. „Musím český národ poprosit o odpuštění za hanebné činy, které zločinný režim spáchal,“ prohlásil při vzpomínce na nacismus. Čeští politici v zásadě jen zatrpkle reagovali v tom smyslu, že se Posselt omluvil málo. Ukázali svou nevyzrálost tváří v tvář silné osobnosti, která si troufla vykročit z bludného kruhu alibismů. Je přece jasné, že lze na každém, kdo se omlouvá, najít chyby a že je možné klást mu otázky, na které nebude chtít odpovědět. Platí to o papeži, Rauovi i o Posseltovi. Ale na gestu samotném to nic nemění.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.