Státní Konsolidační agentura, která spravuje majetek za 250 miliard korun (zejména pohledávky převzaté z Komerční banky a spořitelny), na pokyn vlády zrychlí přebírání úvěrů po zkrachovalé IPB. Stejně rychle se ale bude pohledávek i zbavovat: nyní po roce znovu spustí jejich prodej po velkých balících.

Čekáme víc zájemců

Proč je Konsolidační agentura tak uzavřená instituce? Na rozdíl třeba od Fondu národního majetku nikdy nezveřejnila, co vše spravuje a kdo jsou její dlužníci.

My na rozdíl od fondu spravujeme pohledávky z bank. Pro řadu dlužníků, kteří dnes splácejí, by bylo nepříjemné, kdyby vyšlo najevo, že kdysi skončili u nás. Při přebírání úvěrů se o možném publikování nikdy nemluvilo. Ale to není hlavní důvod, my jsme se i tak chystali velkou část portfolia zveřejnit. Teď to však není možné, máme-li připravit prodej balíků pohledávek.

Jak to souvisí?

Protože by okamžitě začaly dotazy, proč jsme do balíku zařadili tuto pohledávku nebo naopak nezařadili tamtu. Ty tlaky jsou enormní. Nespokojené zájmové skupiny již nyní píší na všechny možné instituce, stěžují si do novin. Kvůli jediné pohledávce pak vyřizujete třeba třicet dopisů.

To přece k vaší práci patří.

Jistě, ale bavíme se o technických možnostech. Moji lidé by pomalu nedělali nic jiného, než že by odpovídali na stížnosti. Pokud jde o obsah balíků, ten samozřejmě předem včas zveřejníme.

Jaké poučení si vezmete z prodeje „pilotního“ balíku…

13.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

13.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte