„Pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít… ,“ doporučuje vemlouvavým hlasem diskotékový idol Husákovy éry Michal David. Orchestr Františka Janečka šlape jako hodinky. Kdo včas neotočí knoflíkem, může se brzy ocitnout ve stejné místnosti s Daliborem Jandou či Jitkou Zelenkovou. Co to? Ocitli jsme se snad zpátky v neradostných časech normalizace, kterou se populární zpěváci tak usilovně snažili přebarvit na růžovo? Ne, tak zlé to není, to jen v jedenáctém roce svobody posloucháme pravidelnou večerní nadílku druhého nejúspěšnějšího českého Rádia Impuls.

Dylan sobě

Na jakoukoli kritiku své smutné hudební produkce mají komerční rádia po ruce odpověď: Jsme soukromý podnik a stejně jako třeba prodavači hamburgerů dáváme do oběhu jen to, co naši posluchači chtějí. Není to však úplně přesné. Zatímco hamburgery nemusí jíst nikdo, kdo nechce, protivný kolovrátek hitparádových kousků vyhrává v kavárnách a restauracích, dostihne návštěvníky obchodních domů i cestující v městských autobusech. Nejnovější výsledky oblíbenosti českých rozhlasových stanic, zveřejněné minulý čtvrtek, přitom ukázaly, že během posledních dvou let ztratilo zájem o rádia téměř půl milionu lidí. Důvodů samozřejmě může být víc, ale ve vzduchu visí především otázka, zda to nezavinila totální nepřítomnost jakékoli zajímavé hudby na českých komerčních stanicích. Nikdo pochopitelně nemůže po masově zaměřeném rozhlase chtít, aby ho zásoboval divokými alternativními novinkami. Proč ale…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte