Už podruhé v posledním půlroce přihrála vláda výhodnou státní zakázku Českému Telecomu. V březnu bez jakéhokoli výběrového řízení rozhodla o tom, že ministerstva, krajské úřady i obecní zastupitelstva budou tuto firmu využívat příštích pět let při své komunikaci. Po této zakázce v řádu deseti miliard korun se Český Telecom spolu s ostravskou firmou AutoCont může těšit ještě na zhruba poloviční státní sumu. Tentokrát by měl být „generálním dodavatelem“ programu ministerstva školství Internet do škol. Konsorcium Český Telecom-AutoCont jako jediné postoupilo do druhého kola výběrového řízení, pět ostatních uchazečů bylo pro formální nedostatky vyřazeno už při otevírání obálek. Takže Český Telecom po veřejné správě získá i monopol na telekomunikační služby ve všech českých základních a středních školách.

Osmiprocentní menšina

Letos v dubnu vláda schválila Program realizace státní informační politiky ve vzdělávání, známý spíš pod názvem Internet do škol. Podle odhadu ministerstva školství to v následujících čtyřech letech přijde státní kasu na bezmála sedm a půl miliardy korun. Necelé dvě miliardy z toho by šly na internetové proškolení učitelů. Za téměř 800 milionů korun by měl vzniknout vzdělávací portál, na kterém si školy budou moci vybírat z nejrůznějších výukových programů. „Dnes si školy jednotlivé programy kupují, tady je budou mít k dispozici bezplatně,“ vysvětluje náměstek ministra školství Jaroslav Müllner. S největší částkou - více než…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte