V článku Zpráva o zkorumpované elitě (Respekt č. 23/2001) věnoval šéfredaktor Respektu Petr Holub kritickou pozornost studii nazvané Vize rozvoje České republiky do roku 2015 (http://vize-cr.fsv.cuni.cz). Protože kritizovaný text byl vypracován mnou vedeným týmem, považuji za nutné na vznesené výtky reagovat.

Kam směřujeme

Cílem studie bylo shrnout nejdůležitější poznatky o vývojových trendech, ohroženích a rozvojových příležitostech naší země a podnítit veřejnou diskusi o jejích možných a žádoucích budoucnostech. Devítičlenný autorský tým, v jehož čele jsem stál, přitom čerpal z prací více než 240 odborníků. Náš shrnující text po svém zveřejnění vzbudil ohlas a stále o něj projevují zájem nejen představitelé veřejné správy, firem a neziskového sektoru, ale i jednotlivci a média. Petr Holub byl s hodnocením jeho kvality hotov rychle: kniha podle něj může posloužit jako „dokument o míře, do jaké se dají zdejší humanitní vědci zkorumpovat“. Dokonce - s poukazem na znění jediné věty z osmistránkové kapitoly o politickém systému země - dodává: „Vědci ví, co činí; opakovat hesla politické vrchnosti a bez důkazu je vydávat za vědu byla v humanitních oborech běžná praxe už před rokem 1989. Vědci dostali grant z vládního rozpočtu a málokteré z médií kritizuje firmu, která u něj inzeruje.“ To je závažné obvinění a Holub je přitom vztahuje na…

26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte