Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Šiřitel optimismu

Je už takřka hotová věc, že Tony Blair za necelé dva týdny zvítězí v britských parlamentních volbách. Podle průzkumů bude triumfovat dokonce s větším náskokem než před čtyřmi lety, kdy jeho labouristé doslova rozdrtili tehdy vládnoucí konzervativce. Evropská veřejnost to nepochybně uvítá. Na politické scéně zůstane jeden z mála politiků, který v očích mnohých obyvatel starého kontinentu působí jako člověk upřímný (žádný pletichář jako Silvio Berlusconi), výrazný (žádný úřednický typ s brýlemi jako Lionel Jospin) a sympatický (žádný bůhví po kolikáté ženatý a s průmyslníky se přátelící Gerhard Schröder). Prostě někdo, s kým je možné se identifikovat.

Libra nebo euro

Šéf labouristů zatím z pohledu Evropy neudělal nějakou zásadní chybu. To, že své spoluobčany nepřesvědčil o výhodách společné evropské měny, mu členské země měnové unie zatím promíjejí. Tradiční britský euroskepticismus je přece známá věc a Blair je ten poslední, kdo by za něj mohl. Navíc slibuje, že během druhého mandátu o přístupu k jednotné měně uspořádá referendum. Do té doby chce Brity přesvědčit, že ztrátou libry nepřijdou ani o píď své suverenity a že je souhlas s eurem vlastně výrazem patriotismu. Zda se mu to podaří, je jiná věc, ale na pevnině, kde zavádění společné měny probíhalo, aniž by se kdo obyvatel ptal, se takové plány hezky poslouchají. Mnohým lidem také utkvělo v paměti, jak skvěle se zachoval během války v Kosovu. Ve chvíli, kdy evropské země přešlapovaly na místě…

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte