Výsledkem skandálu „Regecová“ je další skandál, i když o něm hlavní tuzemské deníky informují krátkými notickami kdesi uvnitř listu. Náměstkovi policejního prezidenta Václavu Jakubíkovi totiž bude za jeho loňskou „přesvědčovací“ návštěvu Markéty Regecové, která nechtěla prodat pod cenou svůj pozemek pro stavbu továrny Phillips v Hranicích, pouze „snížen plat“. Tolik oficiální vyjádření policejního prezidenta Jiřího Koláře z minulého pondělí. O kolik a na jak dlouhou dobu, to už policejní prezídium odmítá sdělit. Vlažné reakci médií se není příliš co divit: novináři patrně odmítli uvěřit, že to Kolář myslí vážně. Protože ale nikdo tu neuvěřitelnou zprávu nedementoval, bude nejspíš pravdivá. Vyplývá z toho jediné: do Česka se po dvanácti letech vracejí manýry Vysoké školy SNB a co je ještě horší - děje se tak zcela beztrestně.

Takoví jsme byli

Náměstek Jakubík se chová, jak ho jeho alma mater, už zmiňovaná VŠ SNB, naučila. Už delší dobu hraje před veřejností úspěšně roli „Vency Jakubíka, obyčejného poctivého policajta“, který prostě jen občas nemá stání, a když někde vidí nějaký problém, hned se tam rozjede ho „řešit“. Je zbytečné mu vysvětlovat, čím podobné mise zavánějí. Starý profík by těžko pochopil, že dnes už nejde jednat po vzoru výhrůžných návštěv politické policie, kruté české reality ještě před dvanácti lety. Nakonec sám v té době prožil nejlepší léta. Naskýtá se snad jen otázka: kde a co už pan náměstek, náturou zjevně nekontrolovatelná…

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte