Podle příznivců opoziční smlouvy je současný poprask kolem České televize názornou ukázkou snahy zamlžit skutečnou podstatu problému. Ve skutečnosti prý jde o to, že bývalé vedení České televize špatně hospodařilo, a když se proti tomu Rada ČT rozhodla zasáhnout, zaměstnanci se vzbouřili, přestali respektovat platné zákony a získali podporu některých politiků. Vše ostatní je mlha, která má zakrýt snahu zkorumpovaných a politicky zaprodaných redaktorů České televize pokračovat v kšeftování s penězi koncesionářů. Výklad politiků opoziční smlouvy zasluhuje rozbor, protože prozrazuje leccos o jejich úmyslech.

Cynický výklad práva

Kdybych nevěděl, jak u nás od podpisu opoziční smlouvy vznikají zákony, které vymezují hřiště a pravidla politické soutěže, a podle jakých klíčů se volí členové různých rad a komisí, byl bych možná péčí Ivana Langera (ODS) a Rady ČT o dodržování zákonů dojat až k slzám. Nebyl to ale právě Langerův stranický šéf, kdo několikrát řekl, že během transformace ekonomika prostě nemohla čekat na právo a musela si razit cestu sama? A nebyla to ODS, která dnes volá po bezpodmínečném dodržování zákonů, kdo během volební kampaně na podzim roku 1998 umístěním megaboardu s portrétem Václava Klause na Letné naprosto vědomě porušil zákon? A nebyla to ODS, kdo místo respektu k zákonu předvedl sílu peněz a raději zaplatil pokutu? Nešlo tenkrát, stejně jako dnes, o možnost působit na občany? Vždy, když poslední dobou čtu a poslouchám projevy…

02.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

02.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte