Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Pozor, zlý Klaus

Je to zvláštní věc. Občanská demokratická strana oslavila nedávno desáté narozeniny a viditelně se těší docela dobrému zdraví. Má na tuzemské poměry solidní osmnáctitisícovou členskou základnu, řadu ctěných starostů a historický zářez prvního premiéra moderního českého státu. Za celých těch deset let byla ODS jen půl roku zbavena vlivu na řízení státu. V postkomunistických měřítcích zůstává Česká republika vcelku slušným útvarem. Přesto strana modrého ptáka musela o své místo v „dobré společnosti“ po celou dobu své existence bojovat a dnes ho má jisté méně než kdy dřív.

Hledá se český Haider

Ne že by se pro její ostrakizaci nenašly důvody. ODS se trestuhodně spojila s českými průmyslovými kapitány, po kterých zbyly jen miliardové dluhy v Konsolidační bance. „Česká cesta“ a kuponová privatizace, nad nimiž ODS převzala záštitu, skončily krachem. (Kdo ale na startu transformace navrhoval něco lepšího? I takoví generálové po bitvě a dnes přátelé zahraničního kapitálu, jakými jsou Miloš Zeman a Petr Pithart, propagovali v roce 1991 privatizaci státních firem do rukou zaměstnanců.) ODS a jmenovitě Klaus se příliš brzy zalekli sociálního napětí: tu předseda ustoupil stávce železničářů, tu zase brzdil volný trh s byty. Zapomenuto nebude ani jeho sympatií k agresorskému Srbsku. A to nejhorší na konec: opoziční smlouva velmi rychle degenerovala do vzorce, podle něhož se přepočítávají místa ve správních radách, poslaneckých komisích a ve státní správě.…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte