Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Hamburger v plavkách

Tisková agentura AP přinesla minulý týden zprávu, která začínala následující větou: „Miss Francie je žena“. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o ojedinělý inteligenční výpad zpravodajů renomované agentury. Chyba lávky. Sdělení odpovědělo na hlavní otázku v kauze Gossuinová, jež několik dní vévodila společenským rubrikám včetně těch v českém tisku. Miss Francie 2001 Elodie Gossuinová, která se nyní v Portoriku uchází o titul Miss Universe, byla na jistých internetových stránkách nařčena z toho, že je transvestita, jenž se před dvaceti lety narodil(a) jako muž.Věci se jako první chopil americký bulvár New York Daily News a aféra byla na světě. Mluvčí soutěže o krásku vesmíru Mary McMillanová svolala tiskovou konferenci, na které prohlásila, že „vše nasvědčuje tomu, že Elodie je žena“ a dokonce „má rodný list, který to potvrzuje“. S ulehčením dodala, že pravidla soutěže, které se smí zúčastnit pouze ženy mezi 18 a 26 rokem, porušena nebyla.Záležitost připomínala obzvlášť nepovedený díl venezuelské telenovely. Nicméně dramaturg reality prokázal smysl pro pointu, a to v reakci Genevieve de Fontenayové, předsedkyně komise pro volbu francouzské Miss. Popudilo ji, že žertík vypustili neznámí uživatelé internetu, a hned obvinila světovou síť ze všeho zla. „Tento typ média mě děsí. Je to nekontrolovatelný a nechutný zdroj informací, který umožňuje všemožným individuím, aby si beztrestně dělali, co chtějí,“ podotkla.Na každém předsudku bývá zrnko pravdy. Tak zjevná…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte