Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Co říkáte na to, že Italové v práci spí?

Americká skupina RTMark vznikla v roce 1993 jako společný projekt šestice spřízněných duší. Každý z členů má vlastní zaměstnání a práci pro skupinu se věnuje ve volném čase. Programátora, studenta, ale třeba i účetní spojuje pouze myšlenka ukázat lidem, že většina toho, co vidí ve své oblíbené televizi, má další, méně viditelnou stránku. Vymysleli si k tomu jednoduchý systém. To hlavní, čemu se skupina věnuje, je rozesílání tiskových prohlášení médiím a „výroba“ projektů, na které nemají jejich autoři peníze. Nápady dostává RTMark od sympatizantů z celého světa a zajímavé myšlenky umisťuje na své webové stránky (www.rtmark.com). Návštěvníci webu, kterým se myšlenka zalíbí, mohou poslat na adresu RTMarku libovolnou finanční částku, kterou skupina použije na vlastní projekt. Fakt, že logo RTMark se již několikrát objevilo v mezinárodním zpravodajství (například televize CNN), svědčí o tom, že jejich systém opravdu funguje. O popularitu „mediálních teroristů“ se zasloužil například prezident Spojených států George W. Bush, který jim přes televizní obrazovku dokonce hrozil žalobou (nikdy ji ale nepodal). Bushe rozlítil fakt, že RTMark na síti vytvořil parafrázi oficiálních volebních stran tehdejšího prezidentského kandidáta (GWBush.com). Na nich nezapomněl čtenáře informovat například o kokainových experimentech nynějšího prezidenta USA a připsal, že díky Bushovi stoupla v Texasu spotřeba této drogy …

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte