Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Apendix (30. dubna - 6. května 2001)

Časopis do kabelky

Z řady programových časopisů českých divadel nečekaně vybočilo květnové číslo Divadla v Řeznické. V roce dvacátých narozenin jedné z nejmenších pražských malých scén se její vedení rozhodlo, že změní formát i vzhled své hlavní propagační tiskoviny. Vznikl elegantní sešitek pohlednicového formátu, z jehož typografické úpravy i textů dýchne na čtenáře retroatmosféra první poloviny šedesátých let, kdy se malé divadelní scény na čas staly tažným koněm veškeré kulturní dynamiky. Přitažlivě působí i enigmatická stručnost, s níž jsou avizována jednotlivá představení. Premiéru měsíce, dramatizaci Bulgakovovy prózy Pokus pes čili potvor, uvádějí kupříkladu na dvoustránce jen dva výmluvné citáty ze hry: „S pomocí Boží začínáme! Trepan, skalpel, nůžky … šijte! Vodku, cigaretu!“ (Profesor) „Kocour tady nemá co dělat, hajzl, jen šmejdí, co kde ukrást, hajzl, kocour je dobrej jenom mrtvej!“ (Pes). K probuzení zvědavosti to nepochybně stačí.

Bluetip na kolejích

V úterý se v proslulém klubu 007 na pražském Strahově představí americké kvarteto Bluetip. Orchestr sice vychází z hardcoreové scény, ale je třeba přiznat, že se dokázal zbavit všech myslitelných klišé, které s sebou tento energický hudební žánr nese. Bluetip se zformovali před šesti lety ve Washingtomu okolo výtvarníka, kytaristy a zpěváka Jasona Farrella (současná sestava čítá ještě bubeníka Dave Brysona, baskytaristu Jake Kumpa a kytaristu Briana Clancyho). Rok po svém…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte