Být důsledným vegetariánem není zrovna levné. Potraviny z ekologických farem v běžných obchodech prakticky neexistují, a je tedy nutné pracně docházet či dojíždět do speciálních obchodů, kde jsou ceny vzhledem k značné poptávce rovněž vysoké. Přírodní sýry či jogurty nelze dlouho skladovat, tím také padá výhoda nákupů ve velkém. Ementál je dražší než šunka a hamburger se sójovým karbanátkem dražší než s masovým. Nabídka potravin je tak nízká, že nezbývá než obětovat čas na samovýrobu. Přes nejrůznější peripetie ale nastávají okamžiky, kdy si mohou vegetariáni gratulovat. Jeden takový přišel právě nyní, kdy v Evropě vzplály ohně smrti. Končí v nich statisíce vybitých hospodářských zvířat.

Co si myslí krávy

Události kolem nemoci šílených krav a nyní také epidemie slintavky a kulhavky jsou bezesporu neštěstím pro celé západoevropské zemědělství. Lidé přicházejí o svá stáda, likvidace kalamity a náhrada ztrát bude stát miliardy eur. Zároveň se ale ukazuje, jakým výjimečným byznysem je zemědělství. Není to dáno jen tím - jak se učí na školách - že zisky záleží na počasí. Nejdůležitější specialitou je nakládání s živými tvory, které na celé odvětví klade jisté etické nároky. Zvláště poté, co se vědci definitivně dohodli, že zvířata podobně jako lidé cítí bolest a prožívají emoce. Neradostný pohled na hory vybitých zvířat samozřejmě navozuje otázku, kde tyto mantinely leží. Jinými slovy, jaká zavést v moderním zemědělství pravidla, aby člověk dostával…

11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2192

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte