Nejsme a nechceme být na Balkáně

Text Štvanice na Hanušu (Respekt č.49/2000) vyznívá zaujatě. Oprávněnost postupu policie při obsazení Hanušovy chaty je potvrzena i tím, že Hanuša byl skutečně ozbrojen a dokonce zbraně nelegálně vyráběl. Přepadová jednotka bývá viditelně označena, a jestliže Hanuša dva policisty zranil, musel je i vidět. Pobouřil mě náznak, že zastřelený policista Hrubý si za svou smrt může sám, protože neměl neprůstřelnou vestu. Nad skutečností, že hlídka z terénu byla na místě během několika minut a vzápětí začala stíhat prchající vozidlo,se autor zřejmě nezamyslel. Nevhodná je posměšná popiska pod fotografií „pistolníka Houby“. Jak by se choval pisatel v mezní situaci ohrožení života? Naopak rozumné a logické jsou odpovědi advokáta Koláře.Nejsme a nechceme být na Balkáně.U nás neplatí zákony krevní msty a policie není nepřátelský klan, ale represivní orgán státní moci, který je třeba respektovat.

Jindřich Herejk, Praha

Obrana festivalu Musica Iudaica

Jako skladateli hudby, které se říká „vážná“, mi trochu vadí, že váš hlavní přispěvatel z hudební oblasti reflektuje vše možné (samozřejmě kromě pusté komerce), jen nic z vážné hudby.A je třeba si uvědomit, že jazz i alternativy všeho druhu jsou stejně tak menšinové žánry a že záplava komerce vytlačuje hodnotné na okraj zájmu většiny. Článků pana Klusáka si vážím a obdivuji jeho široký rozhled…

01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte