Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Byly to svým způsobem krásné časy,

V čem spočívala funkce manažera?

Myslím, že funkce manažera rockové kapely za totáče byla trochu jiná než dnes. Ve svobodné zemi ta funkce znamená - v rámci normální dělby práce - hlavně starost o byznys a blaho kapely. Mně tehdy šlo také o blaho Národní třídy, ale žádný byznys jsme z toho nikdo neměli. Dělali jsme to pro vlastní radost a taky z potřeby něco sdělit a obveselit přátele. Je však pravda, že ta funkce obnášela i normální starosti - organizovat koncerty (v soukromí a - když to náhodou vyšlo - i na veřejnosti), nahrávání, vydávání, dopravu, reklamu, atd. Nedělal jsem to ale všechno já sám. Z kapely byl např. hodně aktivní Vojta Stádník, který měl technické nadání, řidičák, auto a další vymoženosti. Pomáhali nám i další přátelé.

Měl manažer slovo v utváření ideové a umělecké koncepce souboru? Podílel se na budování image a na promotion kapely, jako to dělají manažeři dnes?

Nechci svůj význam přeceňovat. Manažerem jsem byl možná proto, že jsem ani neměl hudební nadání jako Václav Stádník, ani jsem jako Jáchym Topol nepsal poezii, a tak na mě nic jiného nezbylo. Je ale fakt, že jsem s kapelou trávil hodně času, byli to (a nadále jsou) mí přátelé a mnoho nápadů vznikalo při interaktivní komunikaci - v hospodách, na výletech i ve zkušebně. O image a promotion jsem se samozřejmě vydatně staral. Chodil jsem například po hospodách a všem jsem říkal, že Národní třída je nejlepší kapela na světě.

Jaký má dnes vztah k působení v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.