Před osmi měsíci zastavilo u patnáctileté studentky auto, z něho vystoupil muž, vystřelil na ni z plynové pistole a ochromenou dívku svázal a naložil do auta. Odvezl ji domů, kde ji znásilnil a bil, pak ji zase v poutech naložil do auta a vyhodil po několika kilometrech jízdy u lesa. Muž byl odsouzen ke třem letům vězení. Devatenáctiletý Stanislav Pobuda prodal kamarádovi jen o málo mladšímu než znásilněná dívka několik cigaret marihuany. Dostal za to čtyři roky vězení. Násilník i prodavač marihuany byli souzeni ve stejné budově olomouckého soudu.

Pro pár cigaret

Stanislav Pobuda přišel předloni o svou práci prodavače a obešel bez úspěchu všechny nabídky na volná místa v rodném Frýdku-Místku. Jak dnes vzpomínají rodiče, začal se nudit a stále častěji se začal stýkat z hochy, kteří měli zkušenost s kouřením marihuany a čicháním toluenu. Scházeli se po bytech, to když rodiče nebyli doma, nebo na velkých nočních akcích místních rádií. Každý z party měl za úkol „sehnat něco do krámu“. Alkohol, cigarety, marihuanu či toluen. Stanislav obstarával konopí, které pak měnil s kamarády za alkohol, a jednou jim za sto korun 18 ubalených marihuanových cigaret prodal. Tak to šlo od prosince 1998 do června následujícího roku. Pak se ale dýchánková zábava zvrtla. Stanislav totiž netušil, že jednomu z hochů, Martinu Mecovi, není ještě patnáct let. Mecova matka si „všimla, že je se synem cosi v nepořádku“, a také našla v bytě stvrzenky ze zastavárny se jménem…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte