Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Bush - vítěz s podmínkou

Konec srpna 2004 se blíží. Lidé na severní polokouli se snaží uniknout nesnesitelným vedrům. Smůlu však mají ti, které čeká nejtvrdší práce za poslední čtyři roky. Sportovci ladí formu na olympijské hry v Athénách, do jejichž zahájení zbývají jen dva týdny. A v New Yorku právě začíná konvence Demokratické strany, která kandiduje senátorku Hillary Clintonovou do prezidentských voleb na období 2005–2009. Jejím soupeřem bude George W. Bush obhajující svůj mandát. Co se děje? Od minulého úterka měli mít Američané jasno, zda svým příštím prezidentem zvolili viceprezidenta Ala Gorea, nebo texaského guvernéra George W. Bushe. Jenže situace se vyvinula tak, že poprvé v historii USA se musí čekat až na úplné sečtení všech hlasovacích lístků včetně těch, které dojdou poštou až do 17. listopadu. Navíc se objevily zprávy o možné manipulaci s volebními lístky, které zaměstnávají týmy právníků. Zatím tedy nezbývá než poněkud spekulativní pohled. Podívejme se, jak by se letošek mohl projevit ve volbách 2004.

Hillary v záloze

Hillary Clintonová - vstupovala do Senátu, právě když její manžel v roce 2000 končil v Bílém domě - se zařekla, že se poučí z chyb, kterých se dopustil tehdejší poražený kandidát Gore. Ten měl volby jasně vyhrát: měl za sebou osm let praxe, během nichž se Američanům vedlo lépe než kdykoli předtím. Hrála pro něho i větší zkušenost, organizační i intelektuální převaha nad republikánským soupeřem, dnešním prezidentem Georgem W. Bushem. Přesto…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.