Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Možná to byl Mohorita, ctihodnosti

Poslední říjnovou středu začalo u pražského městského soudu první kolo výslechů v dnes již legendárním případu miliardové krádeže v C.S. Fondech. Před soudkyni rázně předstupuje vysoký vousatý elegán - jedna z klíčových postav celého případu. Jiří Kudlík vedl v roce 1997 na ministerstvu financí tzv. finančně analytický útvar. Z titulu své funkce mohl tenkrát krádeži zabránit, ale z neznámých důvodů to neudělal. A jak rychle vychází najevo, nehodlá případ objasnit ani dnes. Na otázku soudkyně, zda bude vypovídat, říká: „Jen do určité míry.“ Když se dozví, že něco takového není možné, rozhoduje se nevypovídat a rychle mizí ze soudní síně.

Drůbež za miliardu

Případ C.S. Fondů patří spolu s vykradením fondu Trend k největším zlodějnám na českém kapitálovém trhu. Je ale prvním, který se dostal až k soudu (naopak objasnění případu Trend se po sebevraždě hlavního vyšetřovatele odkládá na neurčito). Této loupeži věnoval Respekt celou sérii článků (viz shrnutí v č. 44/1997), proto jen stručně připomeňme. Správy nad C .S. Fondy se během svého tažení pražskou burzou zmocnila finanční skupina Motoinvest. V únoru 1997 směnila všechny akcie v majetku C.S. Fondů na hotovost a drobným vkladatelům slíbila, že je brzy vyplatí. Namísto toho však ve vší tajnosti C.S. Fondy i s více než miliardou korun na kontě prodala. Bez vědomí vkladatelů tak fondy třikrát změnily majitele, až 3. března skončily v rukou záhadné moskevské společnosti KosMos (její majitelé nejsou…

45.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

45.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte