Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Vary a Ústí: Po dálnici podél zdi

Podaří se spojit v novém Karlovarském kraji tak rozdílné lokality jako Chebsko, Karlovarsko a Sokolovsko? Vždyť zde najdeme okresy žijící z turistického ruchu a lázeňství hned vedle energetických a chemických center západních Čech. Tak rozdílná místa musí už z podstaty mít i velmi rozdílné zájmy. Ústecký kraj zase dostal v posledním půlstoletí zabrat jako málokterá jiná oblast v této zemi. Po vyhnání původního německého obyvatelstva a násilném „dosídlení“ českým živlem se jeden z nejkrásnějších koutů Čech proměnil v měsíční krajinu zahlcenou kouřem a jedy z chemiček. Je to skoro dějinný paradox: právě tady plánují čeští komunisté svůj velký návrat.

Karlovy Vary: Kdo chce bý hejtmanem?

Pokud by se náhodný pozorovatel pokusil na základě vizí všech předních kandidátů do krajských voleb rozluštit, jaké jsou priority nové regionální reprezentace, zjistil by, že je to stavba dálnic. „V prvé řadě potřebujeme novou širokou silnici. A já se o ni zasadím,“ rýsují svůj program všichni politici ucházející se o přízeň krajských voličů. Výjimkou není ani Josef Pavel, před časem šéf hotelu Pupp, dnes karlovarský primátor a jednička na kandidátce do krajských voleb za ODS. I on se hrdě hlásí do tábora politiků přesvědčených o tom, že nejdůležitější věcí na světě je, aby lidé mohli jezdit rychle a pohodlně automobilem. „Myslím si, že nová silniční infrastruktura podpoří zájem turistů. Nebudou se muset trmácet v zácpách,“ vysvětluje Pavel, jak dálnice prospěje…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.