Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Sláva poraženým

Olympiáda v Sydney je v polovině.Na první pohled to pro vlastence nemůže být žádný velký zážitek.Vyhráli Železný a Hilgertová, to se samozřejmě čekalo. Tím ale vzrušení končí. Nedočkali jsme se ani politického bojkotu her, ani žádné exploze v olympijském parku jako před čtyřmi lety v Atlantě. Ale hlavně: když nevyhrávají naše barvy, koho už dneska mohou zajímat nějaké supervýkony? Při soutěžích v plavání padaly nejlepší časy historie skoro v každém závodě. Po pár dnech už je to otrava, vhodná tak k hospodským debatám, co všechno ty mladé ženy a muži do sebe můžou cpát, že se pořád dokáží tak zlepšovat. Žádný div, že se skutečným hrdinou bazénu i celé olympiády minulý týden stal úplný outsider, Eric Moussambani z Guineje - i nejčtěnější deník MF Dnes mu v pátek vyhradil prestižní místo na své první stránce. Při závodě na sto metrů kraulem se Eric vysílením skoro utopil a jeho zoufalý souboj s vodním živlem, ze všeho nejvíc připomínající styl výletníka pokořujícího Máchovo jezero, mu zajistil lásku publika. Že by se tedy svět, znechucený přeměnou olympiád v největší reklamní panel na světě, nakonec přece jen vracel ke coubertinovským ideálům shrnutým do věty „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“? Ne tak docela. Také Moussambani dokáže svou výkonnostní nouzi dobře prodat - bizarní statut toho nejhorších z nejhorších jej pozdvihuje do řádu celebrit, které uzavírají lukrativní sponzorské smlouvy a s nimiž by se určitě rád zvěčnil i Elton John. Domyšleno do konce, je to…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.