Učitelka hudební výchovy z Göttingenu Renate Wallertová stráví příští dovolenou bezpochyby v bezpečí rodného Německa nebo někde hodně blízko jeho hranic. A nelze se jí divit. Tři měsíce strávené v zajetí filipínských extremistů by z touhy po exotických dovolených vyléčily určitě skoro každého. Paní Renate sice už byla vzhledem k svému chatrnému zdraví propuštěna, její manžel a syn však ve vedru filipínské džungle zůstali. Nejsledovanější „turistické“ drama současnosti stále pokračuje a osud rukojmích je zatím nejasný.

Milion za jednoho

Pro turisty z Německa, Francie, Jihoafrické republiky, Finska a Libanonu vše na začátku vypadalo jako rajská dovolená. Malý ostrůvek Sipadam ležící na východ od malajského pobřeží v Celebeském moři musí vypadat v očích zákazníka cestovních kanceláří jako učiněný ráj. Žádné silnice, rozloha jen několik desítek hektarů, bujná vegetace, podél pobřeží útulné bungalovy vystavěné jako napodobeniny původních chýší, kolem dokola bleděmodrá mořská hladina, pod ní korálové útesy plné různobarevných ryb. Blížily se Velikonoce, pro teplomilného Evropana ideální letní počasí. Drama jednadvaceti unesených turistů začalo docela nenápadně. O velikonoční neděli zasedli návštěvníci ostrova Sipadam k večeři, když kolem půl osmé v bubnujícím podvečerním tropickém dešti přiběhlo do jedné z restaurací šest maskovaných mužů s kalašnikovy. Přinutili turisty vstát od jídla a chvatně je přes dřevěné lávky odvedli do připravených rychločlunů.…

v35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2191

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte