Rámeček

HYNEK FAJMON
(32) pochází z Lysé nad Labem. Vystudoval historii na pražské Filozofické fakultě UK. Zúčastnil se studentské demonstrace 17. listopadu 1989 a o rok později byl v rodném městě zvolen členem zastupitelstva za Občanské fórum. V roce 1991 vstoupil do ODS a v parlamentních volbách 1992 organizoval její volební kampaň. V následujících dvou letech studoval na Diplomatické akademii ve Vídni a na Londýnské ekonomické škole, poté pracoval čtyři roky jako poradce ministra zahraničí a řídil na jeho úřadě odbor bezpečnostní politiky. Po komunálních volbách v roce 1998 byl zvolen starostou Lysé a svou pozici obhájil i při mimořádných volbách letos v červnu. Patří k nejvýznamnějším účastníkům programových debat své strany. Je ženatý.

Pracoval jste na ministerstvu zahraničí ve funkci, která slibovala větší rozlet, než má starosta na malém městě. Proč jste zvolil komunální politiku?

Protože jsem to považoval za smysluplné. Lysá je město, kde jsem se narodil, mám ho rád. A starosta takového města může ovlivňovat podstatnější věci než úředník. Navíc úředník, který by pracoval pro vládu ČSSD…

Nemáte tedy vyšší ambice, než řídit městský život v Lysé nad Labem?

Kandidoval jsem dvakrát do parlamentu. Zatím jsem nebyl zvolen.

Jste členem branné komise a zahraniční komise ODS. Vás ani nenapadlo opustit na přelomu let 1997/1998 stranu, která, jak se zjistilo, má na svědomí finanční podvody?

Ne. Samozřejmě,…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte