Vymýt mozky se podařilo

Je absurdní, co vyvolala omluva Svatého otce za hříchy, jichž se měla církev v minulosti dopustit - viz sloupek Petra Holuba Jejich odpuštění (Respekt č. 13/2000). Papežova pokora jako by ještě víc píchla do sršního hnízda tradičních odpůrců římskokatolické církve.Poukazování nejen některých Židů na nedostatečnou omluvu církve za holocaust je irelevantní. Za druhé světové války bylo pozavíráno a popraveno mnoho katolických kněží. Papež Pius XII. byl de facto obklíčen ve Vatikánu, kde měl k dispozici jen tělesnou gardu. Hitler v jednom ze svých projevů v roce 1941 v Berlíně řekl: "Válka skončí a mým posledním životním úkolem bude vyjasnění církevního problému. S organizovanou lží musíme skoncovat, církev musí uhnít."Argumenty Petra Holuba jsou zaujaté proti katolické církvi z podstaty, z podstaty přímého vlivu totalitních režimů 20. století působících v této oblasti. Je vidět, že vymýt mozky na generace dopředu se těm gaunerům a jejich učitelům v hodinách dějepisu přece jen podařilo.

Martin Kubík, Lety

Diskuse je i pro lidi s korálky na krku

Když se nějaký spor dostane do slepé uličky, často se objeví snaha rozseknout jej něčím „zásadním“, co ještě nepřišlo na přetřes. Tak Martin Konvička (Žádní neopeření mladíčci, Respekt č. 14/2000) konečně nabídl lidem ten "správný…

v16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte