Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Březinova bašta

Dosavadní šéf Úřadu vlády a novopečený ministr bez portfeje Zemanova kabinetu Karel Březina (27) rád v tisku mluví o svých zálibách. Dává k lepšímu svou slabost pro ženy, jídlo, cigarety a auta vybavená modrým majáčkem. Největší láskou mladého muže je však práce. „Za tento úspěch vděčím své pracovitosti,“ komentoval Březina svůj vstup do týmu Zemanových „sebevrahů“. Všem, kteří by chtěli dosáhnout stejných výšin, poradil: „Když někdo chce dělat politiku aktivně, jsem zastáncem toho, aby šel od nejnižší úrovně.“

O patnáct let dřív

Do sociální demokracie vstoupil Karel Březina v roce 1991 jako student elitního pražského gymnázia a poté Vysoké školy ekonomické. Stranická píle nesla ovoce. Už čtyři měsíce po vstupu se stal členem obvodního výboru ČSSD v rodné Praze 10. Rok nato získal post místopředsedy pražského regionálního výboru. Horlivého chlapce si všiml i nový šéf strany Miloš Zeman a udělal z něj svého asistenta. Když pak Zeman o čtyři roky později postoupil na post předsedy Poslanecké sněmovny, stal se Březina vedoucím jeho kanceláře. A po volbách v roce 1998 následoval svého šéfa do Strakovy akademie coby vedoucí Úřadu vlády.Před pěti lety odhalil Březina v rozhovoru pro Respekt svůj sen, že by se chtěl v budoucnu stát předsedou vlády a také že by měl zálusk na funkci ministra. „Dřív jak za dvacet let se to ale určitě nestane,“ dodal k druhému přání tenkrát jedním dechem. Zdařilo se mu to o patnáct let dříve."Myslím si, že je ideální…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.