Pociťuji stud před šikanovanými

Ráda bych se připojila k prohlášení Spolku evangelických kazatelů uveřejněnému v Respektu č. 8 (rubrika Dopisy). Způsob, jakým jsou našimi soudci posuzovány trestné činy spáchané na politických odpůrcích komunistického režimu v letech 1948–1989, je naprosto alarmující. Šokující je nejen celkový nezájem široké veřejnosti o tyto případy, ale současně i netečnost a lhostejnost, s jakou se k těmto procesům staví odborná právnická veřejnost včetně významných politických představitelů. To, co se u nás v této oblasti děje, se mi jeví nejen jako hluboce nespravedlivé, urážlivé a ponižující vůči všem obětem, ale současně i jako velice nebezpečný precedens, který se nám musí v budoucnu vymstít. A právem, protože k těmto případům mlčíme a zcela je přehlížíme. Zásadně s tímto stavem bezpráví nesouhlasím a pociťuji stud před všemi, kteří byli šikanováni, pronásledováni a mučeni; a přesto nejsou schopni domoci se svého práva.

Hana Hrdová, Brno

Billboard s liškou směřuje na dospělé

Reaguji na Váš článek v Respektu číslo 10 o nařízení Rady pro reklamu stáhnout velkoplošné plakáty upozorňující na to, co zbyde ze zvířat, chceme-li nosit kožichy. Jsem původně pedagog a nyní rodič předškolního dítěte a pracovník neziskovky zabývající se programem pro tyto děti a jejich rodiny. Uvedenou reklamu…

v11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte