Stejně jako loni, ani letos předseda rozpočtového výboru Vlastimil Tlustý (ODS) nezapomněl na své bydliště ve Slaném. Do loňského rozpočtu prosadil mimořádnou dotaci pět milionů pro tamní divadlo, letos navrhl čtyřnásobek. „Vždyť se tam jeďte podívat. Střecha teče a sociální zařízení už je nevyhovující,“ hájí svůj rodácký zápal Tlustý (před rokem mluvil o „havárii elektroinstalace“). Podobně jako jejich šéf zvýšili nároky pro své volební okrsky i ostatní členové rozpočtového výboru: zatímco loni se spokojili s miliardou, minulý čtvrtek navrhli provést v rozpočtu přesuny celkem za 3,5 miliardy korun.

Tráva pro Bohemians

Seznam zhruba stovky návrhů rozpočtového výboru zabírá šestnáct stránek. Zahrnuje 397 milionů pro 29 různých nemocnic, 114 milionů „navíc“ pro Poslaneckou sněmovnu, 70 milionů pro pražské metro, ale třeba také milion na „zatravnění veřejně přístupného fotbalového hřiště Bohemians Praha“, půl milionu na autobusovou zastávku a informační středisko v Jetřichovicích nebo „aquapark v Bublavě na Sokolovsku“ za 20 milionů. Při posledním návrhu dokonce už i poslanec za západní Čechy Rudolf Tomíček z vládní ČSSD apeloval na soudnost sněmovny: Bublava má totiž pouze 240 obyvatel a nejbližší větší město je vzdáleno třicet kilometrů, takže je velmi sporné, zda areál s drahými skluzavkami někdo využije. Rozpočtový výbor předložil sněmovně svých zhruba sto návrhů v jednom balíku. Kdo konkrétně vymyslel například dotaci pro hřiště Bohemians nebo…

v11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte