Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Šlehni si becherovku

Přímým výrazem změny české drogové politiky je nová drogová legislativa, zavádějící trestnost držení drog pro vlastní potřebu. V jejím důsledku dochází k mnoha zajímavým jevům. Šéfové policejních složek - donedávna hlasití zastánci novely - žádají o další měsíce, během nichž by připravili své podřízené na změněnou situaci. Vláda nechala vypracovat analýzu předpokládaných dopadů novely (půl roku po jejím přijetí!), která přiměla ministra Baštu k prohlášení, že kdyby tato fakta byla známa před rokem, novela by parlamentem nikdy neprošla. Drogově závislí se stahují z veřejných míst do sklepů a bytů, tedy mimo dosah kontaktních a léčebných institucí, a k občanské iniciativě za zrušení novel se připojili někteří poslanci. Jen dealeři stojí, kde stávali dříve.

Obsah pro pojem

Zdá se, že si mnozí z těch, kteří se vzrušených a ideologicky zabarvených monologů na téma změna drogové legislativy účastnili, neuvědomovali dalekosáhlý dopad takového obratu. V našem prostředí, po čtyřicet let odřezaného od intelektuálně svobodného a rozvinutého světa, se pojem „drogová politika“ příliš nepoužívá, a pokud ano, tedy s alibistickou předponou „proti“. Nikdo ovšem zatím nevysvětlil, proč by měl stát bojovat například proti užívání morfinu (a heroinu) při léčení mučivých bolestí onkologických pacientů. Proč by měl bránit v užívání konopí témuž okruhu nemocných nebo pacientům s degenerativními nervovými onemocněními. Proč by měl znemožňovat podávání náhražkových drog…

09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte