Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Špinavé peníze kam se podíváš

Minulou středu zazvonil telefon v kanceláři, kde právě policisté vyslýchali exministra Ivo Svobodu. Anonymní hlas jim sdělil, že v bytě bývalé ministrovy sekretářky jsou schovány zajímavé dokumenty svědčící o Svobodově vině. Muži zákona provedli u starší paní okamžitě domovní prohlídku, při níž našli účetní knihy podniku Liberta, který Svoboda se svou přítelkyní a poradkyní Barborou Snopkovou vlastnili a údajně vytunelovali. Šlo o klíčový důkaz v kauze, v níž jsou exministr a jeho přítelkyně obviněni z několika zločinů.

To lepší si necháme

Snopková i Svoboda mají už šest měsíců na krku jedno obvinění. Když se jejich Liberta dostala na jaře 1997 do velkých finančních obtíží a nedokázala splácet půjčky, ministr s poradkyní firmu rozdělili na dvě části - zadluženou a výdělečnou. Tu první poslali i se sedmdesátimilionovým dluhem do konkurzu, druhou prodali své vlastní firmě Zora Euro. Firmy, jimž Liberta dlužila, podaly na Svobodu a Snopkovou trestní oznámení a policie dvojici letos v létě obvinila z poškozování věřitelů. Při práci na případu však vyšetřovatelé nebyli s to zjistit, jak přesně dělení podniku a prodej Liberty firmě Zora Euro proběhly. Svoboda i Snopková totiž s odvoláním na obchodní tajemství nechtěli prozradit žádná čísla, dokonce ani to, za kolik pak její zdravou část prodali nejdřív sobě a pak synovi Snopkové Stanislavu Kratochvílovi. Účetní knihy, které mohly odpovědět, nebyly k nalezení - podle Snopkové se ztratily "kdysi při…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte