Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Noční a denní televize

Vedení České televize se minulý týden ocitlo v zóně zesílených otřesů. Pozorovatel přitom poněkud tápe, hledá-li hlavního hybatele: těch psů se na Puchalského seběhla ze všech stran celá smečka a každý si štěká svou. Je tu zájmová lobby filmařů, která si stěžuje na nedostatek zakázek, je tu nátlaková skupina smluvněopozičních poslanců, rozhořčených, že výkrut hlavy jejich předsedy nebyl už čtrnáct dní spatřen veřejností, je tu samotná Rada ČT, jež svému vlastnímu odchovanci otcovsky nařizuje, aby do týdne změnil své návyky a zvyklosti, které ovšem pochytil právě od ní. Všichni si stěžují, že ředitel prý není schopen dostatečně své záměry vysvětlit, což by člověk snad ještě tak nejspíš chápal. Kruhová palba na loveného a honěného ředitele má však především obvyklé vyděračsko-alibistické rysy. V popředí stojí nejasný pocit, že televize je sice pro jistotu vždycky špatná, je však dobrá, plní-li privátní zájmy těch, kdo o ní mají rozhodovat. Řediteli je přisouzeno být vykonavatelem vágních, často protikladných představ, jakýmsi mechanickým homunkulem, sestrojeným podle plánů a tužeb, jež se vzájemně anulují. Takový robot byl experimentálně, na základě jednoduchých testů (slohové práce na téma televize), strčen do funkce, v níž jeho z pružin a převodů sestrojené tělo po čase začalo zadrhávat, cukat, koktat, tu něco popletlo, tam shodilo květináč, šestkrát zopakovalo jeden díl Banánových rybek, zapomnělo vypnout reklamy, prodloužilo zpravodajství tím, že je zkrátí atd.…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte