Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Ne Rusku „železného premiéra”

Moskva se o předminulém víkendu chystala na summit Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Istanbulu jako na klíčovou bitvu, jež rozhodne o jejím velmocenském statutu. USA a větší evropské země tu zase cítily hlavně příležitost, jak působení OBSE, která sdružuje 54 zemí a je po OSN druhým největším politickým spolkem, vdechnout nového ducha. Všichni účastníci pak chtěli při setkání nad Bosporem odmávnout start další etapy redukce konvenčních sil v Evropě, a tím potvrdit pokračování politiky uvolňování napětí na kontinentě. Nakolik se všechna tato očekávání naplnila?

Jaký má být ruský státník

Evropa se dlouho stavěla shovívavě k posledním krokům Ruska vůči Čečensku. Tento postoj se začal měnit, až když vyšlo najevo, že Moskvou deklarovaná vůle k zúčtování s čečenskými teroristy je jen záminkou, že tu vůbec nejde o nějakého Šamila Basajeva a emíra Chattába, spoluzodpovědné za krvavé boje v Dagestánu, anebo o to, aby osoby (dodnes ostatně neidentifikované), které v několika ruských městech provedly známé bombové útoky, stanuly před soudem, ale o pacifikaci celého Čečenska, o odvetu za prohranou válku v letech 1994–96. Na obvinění zpochybňující „adekvátnost prostředků“, na obrovský počet obětí v řadách civilního obyvatelstva či drama uprchlíků však Rusko odpovídalo stejně: Čečensko je naší vnitřní záležitostí a nikomu po tom nic není. Bojujeme jen s teroristy a budeme bojovat, dokud nezlikvidujeme posledního z nich. Jednání je možné…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte