Dva loupežníci se tahají o kořist: před lety spolu úspěšně oklamali licenční radu a až do letoška se o zisky z tohoto podfuku svorně dělili. Dnes se Vladimír Železný vydává bezmála za ochránce našich národních zájmů a Ronald Lauder za nalákaného a zneužitého investora. Sympatizovat s Lauderem proti Železnému je ale asi jako sympatizovat s Trockým proti Stalinovi. Nebýt toho, že kvůli své hádce o televizi Nova už zatáhli celou republiku do mezinárodní arbitráže, mohl by nám být jejich spor srdečně lhostejný. Takto ho ale chtě nechtě sledovat musíme. Kdo z nich tedy vyhrává?

Neslibuj, co nesplníš

Předminulý týden Lauderova CME ohlásila, že stockholmští arbitři jí ve sporu se Železným dali předběžně za pravdu. Železný naopak tvrdí, že verdikt splnit nemůže, protože by porušil české zákony. Stockholmský nález však neukázal žádný z nich. O jeho obsahu víme tedy pouze od dvou profesionálních manipulátorů („mediálním zástupcem“ CME je Michal Donath, který proslul obratnými polopravdami coby mluvčí kanadských těžařů zlata v Kašperských Horách). Údajné nepotvrzené znění nálezu zveřejnil časopis Týden. Nějaký obrázek si proto udělat lze. Předběžná opatření obvykle přikazují, aby jedna nebo obě strany sporu až do vynesení rozsudku něco nedělaly, s něčím přestaly, něco strpěly, zkrátka obnovily stav před vznikem sporu. To přikazují i stockholmští arbitři. Podle jejich klíčového pokynu má Železný přimět svůj CET 21 (tj. držitele licence) k obnovení…

48.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

48.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte