Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Příloha - 10 let Respektu

To není kompliment, ale zvyk

Respekt čtu od úplného začátku. Vlastně od doby, kdy se ještě nejmenoval Respekt, ale Sport, a já ho dostával do Vídně ilegálním způsobem. Čtu ho naprosto pravidelně - jako jediné noviny. To není kompliment, u mě je to zvyk. Respekt mě vždycky zajímal, říkal jsem si, že je to časopis mladých lidí, ale nejenom pro mladé. Byl nový především svým myšlením a způsobem psaní. A to se mi líbilo ještě dávno předtím, než se ustálila jeho dnešní podoba. Styl Respektu není mechanická žurnalistika, jaká se učí na našich školách a která se ještě objevuje v celé řadě našich novin, zejména v denním tisku. Nejsou v něm klišé, fráze. Vždy v něm cítím snahu o vlastní vyjádření, pohled, analýzu, která by snad mohla dostat víc prostoru. Respekt se mění stále a skoro bych řekl, že k lepšímu. Je mi neobyčejně blízký zejména v oblasti názorů na ekonomickou i politickou situaci. Nemám vždycky zcela stejný názor při čtení kulturních recenzí. Ale byl bych blázen, kdybych si myslel vždycky totéž. V Respektu mi chybí - jako ve všech ostatních novinách - větší reflexe tzv. klasické kultury. Tedy toho, co na Češích oceňuje svět: oblast vážné hudby, komorní i symfonické. Když jsem pracoval ve veřejných funkcích, nikdy jsem neměl pocit, že by se ke mně Respekt zachoval nekorektně. Vlastně si myslím, že nepostupoval nekorektně vůči nikomu. Publikuje určité skutečnosti, které zjistí a které jsou nepříjemné tomu, o kom se píše. To je ovšem normální všude na světě. Námitky proti Respektu mohou mít…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte